Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję


+48 22 851 01 66
info@vedaramedical.com

Bezpieczeństwo i zaufanie

Innowacyjne produkty dla profesjonalistów

Aktywna witamina C w proszku 40ml (M001)

Indeks/kod produktu: M001

Dostęp do cen hurtowych po zalogowaniu dla profesjonalistów

Opis produktu

Aktywna witamina C w proszku

Głównym składnikiem Aktywnej witaminy C w proszku jest kwas askorbinowy, który znany jest przede wszystkim jako środek rozjaśniający koloryt skóry, jednak jest to tylko jedno z jego zastosowań.  Jako związek hydrofilowy nie wnika do głębokich warstw skóry, dzięki czemu może intensywnie działać na jej powierzchni ekspresowo pielęgnując i odświeżając cerę.

Kwas askorbinowy jest rewelacyjnym elementem kuracji cer problematycznych. Silne właściwości przeciwzapalne sprawiają, że łagodzi objawy trądziku, niweluje zaczerwienienia a także zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych. Dodatkowo lekko peelinguje, udrażniając ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania nowych zmian trądzikowych. Zapobiega utlenianiu sebum i powstawaniu zaskórników – w efekcie skóra wygląda zdrowo i atrakcyjnie.

Dodatkowym składnikiem Aktywnej witaminy C jest arbutyna – substancja o wybitnych właściwościach rozjaśniających i niwelujących przebarwienia. W skórze metabolizowana jest do formy aktywnej, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień, wykazując silne działanie stabilizujące syntezę barwnika skóry. W połączeniu z rozświetlającym cerę kwasem askorbinowym przynosi rewelacyjne i szybkie rezultaty.

W formule Aktywnej witaminy C znajduje się także kwas cytrynowy, który peelinguje i nawilża, a także nadaje roztworom wodnym pH w którym pozostałe składniki osiągają najwyższą aktywność biologiczną.

Aktywna witamina C w proszku jest rewelacyjnym produktem, który może być wykorzystany jako element wielu rodzajów zabiegów. W terapii anti-ageing wyrównuje koloryt skóry, a także wzmacnia naczynia krwionośne zmniejszając zaczerwienienia. Dodatkowo witamina C bierze udział w biosyntezie kolagenu, dzięki czemu cera jest napięta i elastyczna. Wykazuje również działanie nawilżające i ujędrniające, sprawiając że drobne zmarszczki ulegają spłyceniu a skóra jest wyraźnie odmłodzona.

Stosowanie zabiegów z Aktywną witaminą C wspomaga działanie immunologiczne skóry, chroniąc ją przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi, a tym samym zapobiegając powstawaniu zmian trądzikowych, jednocześnie pomagając w normalizacji cer problematycznych, łojotokowych i trądzikowych.

Działanie witaminy C oraz stabilnej formy witaminy C VC-IP:

  • chroni cytoplazmę komórek przed stresem oksydacyjnym
  • chroni i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych
  • chroni przed elastozą słoneczną
  • zmniejsza objawy trądziku, działa przeciwzapalnie
  • stymuluje syntezę kolagenu I i III
  • inhibitor tyrozynazy i melanogenezy
  • przeciwdziała peroksydacji lipidów

Sposób użycia:

Roztwór do kawitacji – przygotować roztwór 1:3 (1 miarka proszku: 3 miarki wody) i używać przy peelingu kawitacyjnym. Maska rozświetlająca: połączyć z Bazą AHA 16% 1 ml bazy + 0,2 g Aktywnej witaminy C w proszku, wymieszać, nałożyć na twarz na 3-8 min. Mieszankę można wzmocnić kwasami. Maska rozświetlająca 2: przygotować wodny roztwór preparatu 1:3, zanurzyć eko-maskę bawełnianą, następnie delikatnie odcisnąć i nałożyć na twarz na 7-15 min.

Proszkowa forma preparatu daje wiele możliwości zastosowania. Można dodawać ją do pre-peela oraz do mieszanek kwasowych. Wodny roztwór doskonale nadaje się do wykonania kawitacji w każdym zabiegu, również typowo pielęgnacyjnym. Ta technika pozwala skutecznie przedłużyć efekty zabiegów rozjaśniających. Kwasowa forma witaminy C działa stosunkowo szybko, ale jest skuteczna głównie na powierzchni skóry. Aby wzmocnić efekt działania rozjaśniającego receptura została wzbogacona o arbutynę. Związek ten otrzymuje się z liści mącznicy lub borówki brusznicy. Arbutyna hamuje wytwarzanie melaniny, posiada także właściwości odkażające, przeciwzapalne, przeciwutleniające.

Ingredients: Ascorbic Acid, Citric Acid, Arbutin.

 

VC-IP kolagenVC-IP protekcja

 

Zapytaj o produkt

:
:
:
:

Poleć znajomemu

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: